Nowy gracz na bałtyckim rynku pożyczek dla biznesu – Monify

Sep 13, 2017

Osiągnięcie pozycji największego i najszybszego pożyczkodawcy w Europie – taki cel postawiła sobie nowa firma udzielająca pożyczek dla firm – Monify. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Artūrsa Geisariego, który wcześniej prowadził inną firmę kredytową – Solut. Doświadczenie uzyskane na rynku lokalnym i międzynarodowym planuje on przekuć w jeszcze mocniejszą ofertę, udzielając klientom pożyczek na kwoty do 50 tysięcy euro w ciągu jednej godziny bez zastawu.

Już tej jesieni Monify rozpocznie działalność nie tylko na Łotwie, lecz także na Litwie i w Estonii. Firma będzie świadczyć usługi związane z finansowaniem małych i średnich przedsiębiorstw, które szybko potrzebują środków. Monify działa znacznie szybciej – nie tylko w porównaniu z tradycyjnymi, ociężałymi i zbiurokratyzowanymi bankami, ale również z innymi niebankowymi pożyczkodawcami, w tym także poprzednim projektem A. Geisariego – firmą Solut, a co więcej oferuje klientom niższe stawki oprocentowania udzielanych pożyczek. „Celem naszej działalności jest maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na pożyczkę oraz zdecydowane uproszczenie procesu jej udzielania tak, by przebiegał w sposób zrozumiały dla klienta. Już teraz technologie opracowane przez Monify wzbudzają zainteresowanie zarówno banków, jak i innych dużych firm” – twierdzi A. Geisari

To właśnie różnice w zakresie długoterminowego podejścia do roli technologii w kredytowaniu biznesu, a także w sferze dostępu do finansowania były powodem przerwania współpracy A. Geisariego z partnerami z Solut. Chociaż odejście z poprzedniej pracy i założenie nowej firmy nie było łatwym krokiem, A. Geisari jest wdzięczny za taki obrót sprawy: „Praca z Solut była wartościowym doświadczeniem, które dało mi wiedzę o tym, jak stworzyć firmę od zera z całkowicie nową i nietypową ofertą dla małych i średnich przedsiębiorstw w bardzo agresywnych warunkach rynkowych oraz jak w krótkim czasie zdobyć zaufanie zarówno klientów, jak i inwestorów” – podkreśla A. Geisari. „Obecnie całą zdobytą wiedzę i umiejętności będę mógł zainwestować w Monify, którą tworzymy wraz z rzetelnym zespołem działającym aktywnie i sprawnie posługującym się technologią” – kontynuuje A. Geisari.

Na Łotwie i w krajach sąsiadujących Monify wykorzystał niszę, w której nie chcą działać banki i wiele innych niebankowych pożyczkodawców, tzn. sferę szybkich i łatwych w uzyskaniu pożyczek bez zastawu dla małych i średnich przedsiębiorstw. A. Geisari podkreśla, że takie usługi dadzą szansę tym firmom, dla których kredyty, wymagające długiego czasu oczekiwania i składania dużej ilości dokumentów oraz spełnienia szeregu twardych wymogów, są niezadowalające. Począwszy od 7 września firmy takie będą mogły ubiegać się o finansowanie na stronie internetowej Monify pod adresem www.monify.lv.

Szczegółowe informacje dla mediów:
Artūrs Geisari,
Założyciel i Dyrektor wykonawczy Monify

Nie czekaj, złóż wniosek
sporządzany online już teraz!

Subskrybuj newsletter Monify